40 תמונות השראה מאתונה

גרפיטי...אוכל...אמנות רחוב...השראה... אתונה

אתונה היא גן עדן למי שאוהב לנפוש, לאכל ולצלם אווירה אותנטית.
בפוסט זה תמצאו 40 תמונות השראה שצילמתי באתונה, שיעזרו לכם להבין את הנראות והאסטתיקה הייחודית של העיר הכל כך צבעונית ומגוונת – אתונה, יוון.

אם אתם חובבי אמנות רחוב וגרפיטי ורוצים לדעת מהן השכונות המעניינות ביותר באתונה – אתם מוזמנים להציץ בפוסט ייעודי לנושא.

  • להיחשף לעשרות יצירות גרפיטי ואמנות רחוב בשכונות השונות של העיר​
  • לראות את היצירות גם במפה וגם ברשימה​
  • לגלות את השכונות השוות בעיר ולדעת היכן היצירות מסתתרות בכל שכונה​
  • להוסיף את אמנות הרחוב אל המסלול שתכננתן,ם מראש ​
  • להשתמש במפת אמנות הרחוב (Googel Map) כמפת הניווט לכל האטרקציות האחרות בעיר​

 

גרפיטי ואמנות רחוב הם מציאות משתנה ודינמית – אין בהופעת יצירה על המפה, כדי להוכיח שהיצירה עדיין קיימת במציאות ולא שובשה/הוסרה/נמחקה. המפות מתעדכנות בתדירות גבוהה ומכילות כ60% מהיצירות באותן שכונות – כך שתמיד נשאר לכם עוד מה לגלות…

אתונה ידועה בתרבות שלה ונחשבת לעיר משמעותית מאוד באמנות הרחוב שלה. הריסות הציוויליזציה העתיקה, לצד סצנת אמנות רחוב תוססת, פעילה ובועטת. עשרות ציורי קיר ענקיים, מתערבבים עם מליוני תגיות גרפיטי. חזיתות ישנות ומתפוררות, משתלבות עם העיר המודרנית. שכונות של עוני, ייאוש, זנות וסמים, לצד אזורי קניות מודרניים, מלאים בתיירים ומותגים בינלאומיים. אדריכלות שטוחה ומוזנחת, למרגלות אתרים היסטוריים מרהיבים.

הגרפיטי באתונה עתיק כמו העיר עצמה ולמעשה מקור המילה גרפיטי מגיע מיוונית. בשני העשורים האחרונים הגרפיטי באתונה מבוצע לרוב על ידי ילדים וצעירים מיואשים, שהחתימות שלהם בכל רחבי העיר נראות כמו זעקה לעזרה, לעיר/מדינה שלא שמה לב שהם קיימים.

לצידם של צעירים מיואשים אלו, רואים בשנים האחרונות יותר ויותר אמני רחוב ומקומיים ובינלאומיים שמציירם על העיר, מוסיפים לה צבע, מספרים סיפור ומכניסים מסר אופטימי וצבעוני יותר. באתונה תוכלו למצוא עשרות ציורי קיר מרהיבים על בניינים שלמים המפוזרים בין השכונות בעיר.

השכונות המעניינות ביותר לצוד אמנות רחוב וגרפיטי הן: פלאקה, גאזי, פסירי, מונסטיראקי, אקסרכיה, איוס יואניס רנטיס, אנפיוטיקה וכן לאורך קווי המטרו של פיראוס. Monastiraki, PSYRI, ANAFIOTIKA, GAZI, EXARCHIA, NEOS KOSMOS, Omonia, Exarhia, Rentis

פוסט זה הוא חלק מסדרה ייעודית של 3 פוסטים בנושא אמנות רחוב וגרפיטי באתונה:

List of street artists participating in the series of 3 posts: Graffiti and street art in Athens: Ino, Rtmone, Fikos, Oré, Alexandros Vasmoulakis, Woozy, Kez, Sonke
WD (Wild Drawings), Dimitris Taxis, SimpleG, Alex Martinez, Insane51, Sonke, Bleeps.gr, Stmts, Gonzalo Borondo, Simoni Fontana, Pavlos Tsankonas, Loukanikos

מי אני...?

שמי דרור הדדי ומאז ומתמיד אהבתי ונמשכתי לגרפיטי ואמנות רחוב – לשפה, לצבע, לחתרנות ולאמנות. האמנות האורבנית, המתקיימת במרחב הציבורי 24/7, מרתקת ושובה את ליבי.

גרפיטי ואמנות רחוב, הם כרטיס כניסה חינם לתערוכה גלובלית, שמשתנה כל הזמן, גדלה ומתפתחת. הגרפיטי יוצר ומניע דיאלוג אמנותי בין עובר האורח לאדריכלות ולחיים האורבניים. לפעמים הגרפיטי משבש, פוגע וחורט את נוכחותו על הקיר. לפעמים הוא מעיר את הקיר הציבורי לחיים, ומאפשר לנו הצצה צבעונית ומרגשת לתוך עולמו הפרטי של האמן – ולעולמנו שלנו כצופים. בשני המקרים, בגרפיטי ואמנות רחוב, נוצרים תקשורת ודיאלוג בלתי אמצעיים בין הצופה לבין המסר שהושאר עבורו על הקיר. גרפיטי ואמנות רחוב המתקיימים במרחב האורבני-ציבורי, מקיימם איתנו דיאלוג על בסיס יומיומי, ומאפשרים לנו לתקשר עם המרחב הקרוב לנו, המשמש תפאורה לסביבת המגורים והחיים שלנו במרחב העירוני.

תהנו!

פוסטים אחרונים

סטריפ Street Smart

בואו נדבר אמנות

מלאו פרטים ותוכלו להתעדכן בכל מה שמעניין