דרור הדדי

דרור הדדי

תמיד אהבתי ונמשכתי לאמנות רחוב וגרפיטי – לשפה, לצבע, לחתרנות, למסר ולאמנות.
האמנות האורבנית מתקיימת במרחב הציבורי 24/7 והיא מרתקת ושובה את ליבי.

הבלוג נבנה כ Passion project במטרה לתעד ולהנגיש את אמנות הרחוב.
לתת חיי נצח לפיסות אמנות ותרבות, שאם לא היו מתועדות, היו הולכות לאיבוד.

בבלוג תמצאו גרפיטי ואמנות רחוב מערים רבות:
בארץ: תל אביב-יפו, חיפה, ירושלים, נתניה, באר שבע
בעולם: ניו יורק, ציריך, אמסטרדם, ברלין

בבלוג זה תמצאו תוכן עשיר על סצינת אמנות הרחוב והגרפיטי בישראל ובעולם, פוסטים שעוסקים באמנים המרכזיים בישראל, מידע על הטכניקות הנהוגות באמנות אורבנית, טיפים ואלפי תמונות שאני צילמתי בארץ ובעולם. הבלוג מסכם את המסעות, התובנות והחוויות שלי הקשורות לאמנות רחוב ואני מזמין אותך למסע משותף של צילום, אמנות ודיאלוג חברתי.

גרפיטי (אמנות רחוב), הוא כרטיס כניסה חינם לתערוכה גלובלית, שמשתנה כל הזמן, גדלה ומתפתחת. הגרפיטי יוצר ומניע דיאלוג אמנותי בין עובר האורח לאדריכלות ולחיים האורבניים. לפעמים הגרפיטי משבש, פוגע וחורט את נוכחותו על הקיר. לפעמים הוא מעיר את הקיר הציבורי לחיים, ומאפשר לנו הצצה צבעונית ומרגשת לתוך עולמו הפרטי של אמן הגרפיטי – ולעולמנו שלנו כצופים. בשני המקרים, נוצרת תקשורת בלתי אמצעית בין הצופה לבין המסר שהושאר עבורו על הקיר.

טכניקה, אסתטיקה, מסר (אישי/חברתי) ואורבניות – הם ארבעת הערכים שלדעתי נמצאים בבסיסה של כל אמנות רחוב. הבלוג שלפניכם, מנסה לפרק ולהרכיב את הערכים הללו, דרך הסברים והדגמות, תובנות ומחשבות שלי, אודות גרפיטי ואמנות רחוב שפגשתי ותיעדתי.

בעזרת הבלוג, אני מבקש להודות, לתעד, להציג ולפאר את התשוקה העירונית שפועמת בליבם של אמני הרחוב. יצירותיהם מפארות ומאירות את העיר שלי.

לאורך כל הדרך, אני פועל בשקידה סבירה לגילוי ולאיתור בעלי זכות היוצרים ביצירות המתפרסמות באתר לפני השימוש בהן. השימוש נעשה על פי סעיף 27א לחוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, ובעל זכות יוצרים זכאי לבקש ממני לחדול מהשימוש, וזאת בפניה ישירה דרך לשונית 'צור קשר' באתר או דרך כתובת המייל dror@drorhadadi.com.

מעט עלי:
שמי דרור הדדי, ואני אמן ויוצר בתחומי האמנות האורבנית.
אני הבעלים והמנהל של צוות הקריאטיב של EXPO, סטודיו לעיצוב גרפי המתמחה במיתוג ואסטרטגיה שיווקית. אחרי 20 שנים של עבודה יצירתית בעולם העיצוב הגרפי והפרסום הישראלי, אני שמח לחבר בבלוג הזה את שלוש אהבותיי: עיצוב, אמנות ואורבניות. דרכן,
אני מבקש לשקף קצת מעולמי למען האדרת האסטטיקה, העיצוב והארכיטקטורה, ולתת כבוד ליוצרים וליצירה האורבנית.

תהנו!

כל התמונות בבלוג צולמו ע"י דרור הדדי | כל הזכויות שמורות לדרור הדדי
הבלוג הוא חלק מקהילת החממה לבלוגים

סטריפ Street Smart

בואו נדבר אמנות

מלאו פרטים ותוכלו להתעדכן בכל מה שמעניין