10 מתחמי גרפיטי ואמנות רחוב הכי שווים בתל אביב

מפת הגרפיטי ואמנות הרחוב של תל אביב

גרפיטי ואמנות רחוב תוכלו למצוא בהרבה רחובות בתל אביב, אבל אם אתם רוצים לחוות את האזורים המעניינים ביותר, לצפות ביצירות של אמנים מובילים מישראל ומהעולם, לגלות שילובים בין טכניקות מעניינות – מפת הגרפיטי ואמנות הרחוב שלפניכם נועדה להנגיש לכם את כל היצירות והאמנים החשובים שפועלים בתל אביב ויוצרים על קירותיה, (המתינו כמה שניות והמפה תעלה).

במפת הגרפיטי ואמנות הרחוב של תל אביב תמצאו יותר מ-1,000 יצירות ברחבי העיר.


מיקרא:
איקונים שחורים
=  האמנים המרכזיים והמשפיעים ביותר בסצינת אמנות הרחוב בתל אביב.
לצד היצירה יופיע לינק בו תוכלו לראות את רוב היצירות של היוצר/ת כאן בבלוג.
איקונים כתומים = יצירות שלא תמיד ברור מי האמן, או אמנים שאני לא עוקב אחריהם.
איקונים כחולים = צילומי אווירה של אדריכלות ולוקיישנים בתל אביב.

חיפוש: ניתן לעשות חיפוש במפה לפי שם האומן/ית ולצפות בכל היצירות לפי תוצאות החיפוש.

מפת הגרפיטי ואמנות הרחוב של תל אביב נוצרה על ידי דרור הדדי, בלוגר בנושא אמנות רחוב וגרפיטי – www.drorhadadi.com
כל הזכויות על המפה והתמונות שייכות לדרור הדדי. אין להטמיע או לעשות שימוש אחר ללא אישור!

הבלוג נבנה כ Passion project במטרה לתעד ולהנגיש את אמנות הרחוב.
לתת חיי נצח לפיסות אמנות ותרבות, שאם לא היו מתועדות, היו הולכות לאיבוד.

בבלוג תמצאו גרפיטי ואמנות רחוב מערים רבות:
בארץ: תל אביב-יפו, חיפה, ירושלים, נתניה, באר שבע
בעולם: ניו יורק, ציריך, אמסטרדם, ברלין

מגיעים לתל אביב? מתעניינים באמנות רחוב? הפוסט הזה תפור עליכם!

רחובות תל אביב הם כור היתוך אמנותי המורכב מקשת עצומה של סגנונות, טכניקות ומתודולוגיות. מגוון סוגי אומנות רחוב שבאים לידי ביטוי בדרכים שונות, לדוגמא: שירה ופואטיקה, צבע, אמנות, עיצוב ועוסקים בנושאים שונים כמו: הומור, עליבות החיים, פוליטיקה, מסרים חתרניים, צרכנות ועוד.

הצורך הכפייתי שלי לעסוק באומנות במרחב הציבורי, מהווה עבורי חוויה מאירה וחיובית להפליא. הידיעה שישנם קילומטרים של עיר שעדיין לא סרקתי היא כוח מניע מדהים. כתושב וכמעריץ של התרבות התל אביבית, אני מזמין אתכם לכם לנעול נעליים נוחות ולהתחיל לטייל בעיר המהממת הזאת. פקחו עיניים ובואו עם ראש פתוח לגלות ולהנות מאמנות עכשווית בועטת, מחתרתית ויצירתית.

תל אביב, כמו ערים גדולות וחשובות בעולם, ממשיכה להיות מגדלור עבור אמנים הניזונים ותורמים לאנרגיה של העיר. יצירות גרפיטי בעיני הן מכתבי אהבה לעיר ואני מעריץ את האמנים שממשיכים לשאוף, לפעול ולעורר השראה.
אני מצדיע לממשיכים במאבק – לאלו שעוסקים בעיצוב פעיל של אחד המשאבים המשותפים לכולנו – המרחב הציבורי. גרפיטי היה ותמיד יהיה חלק שלא ניתן ולא רצוי להכחיש מהנוף הוויזואלי-עירוני המשתנה.

לאורך כל הדרך, אני פועל בשקידה סבירה לגילוי ולאיתור בעלי זכות היוצרים ביצירות המתפרסמות באתר לפני השימוש בהן. השימוש נעשה על פי סעיף 27א לחוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, ובעל זכות יוצרים זכאי לבקש ממני לחדול מהשימוש, וזאת בפניה ישירה דרך לשונית 'צור קשר' באתר או דרך כתובת המייל dror@drorhadadi.com.

רשימת מתחמי הגרפיטי מסודרת כרונולוגית לפי התיעדוף שלי – יאללה בואו נתחיל לטייל.

הבלוג נבנה כ Passion project במטרה לתעד ולהנגיש את אמנות הרחוב.
לתת חיי נצח לפיסות אמנות ותרבות, שאם לא היו מתועדות, היו הולכות לאיבוד.

בבלוג תמצאו גרפיטי ואמנות רחוב מערים רבות:
בארץ: תל אביב-יפו, חיפה, ירושלים, נתניה, באר שבע
בעולם: ניו יורק, ציריך, אמסטרדם, ברלין

מי אני...?

שמי דרור הדדי ומאז ומתמיד אהבתי ונמשכתי לגרפיטי ואמנות רחוב – לשפה, לצבע, לחתרנות ולאמנות. האמנות האורבנית, המתקיימת במרחב הציבורי 24/7, מרתקת ושובה את ליבי.

גרפיטי ואמנות רחוב, הם כרטיס כניסה חינם לתערוכה גלובלית, שמשתנה כל הזמן, גדלה ומתפתחת. הגרפיטי יוצר ומניע דיאלוג אמנותי בין עובר האורח לאדריכלות ולחיים האורבניים. לפעמים הגרפיטי משבש, פוגע וחורט את נוכחותו על הקיר. לפעמים הוא מעיר את הקיר הציבורי לחיים, ומאפשר לנו הצצה צבעונית ומרגשת לתוך עולמו הפרטי של האמן – ולעולמנו שלנו כצופים. בשני המקרים, בגרפיטי ואמנות רחוב, נוצרים תקשורת ודיאלוג בלתי אמצעיים בין הצופה לבין המסר שהושאר עבורו על הקיר. גרפיטי ואמנות רחוב המתקיימים במרחב האורבני-ציבורי, מקיימם איתנו דיאלוג על בסיס יומיומי, ומאפשרים לנו לתקשר עם המרחב הקרוב לנו, המשמש תפאורה לסביבת המגורים והחיים שלנו במרחב העירוני.

תהנו!

פוסטים אחרונים

סטריפ Street Smart

בואו נדבר אמנות

מלאו פרטים ותוכלו להתעדכן בכל מה שמעניין