10 מתחמי גרפיטי ואמנות רחוב הכי שווים בתל אביב

מפת הגרפיטי ואמנות הרחוב של תל אביב

גרפיטי ואמנות רחוב תוכלו למצוא בהרבה רחובות בתל אביב, אבל אם אתם רוצים לחוות את האזורים המעניינים ביותר, לצפות ביצירות של אמנים מובילים מישראל ומהעולם, לגלות שילובים בין טכניקות מעניינות – מפת הגרפיטי ואמנות הרחוב שלפניכם נועדה להנגיש לכם את כל היצירות והאמנים החשובים שפועלים בתל אביב ויוצרים על קירותיה, (המתינו כמה שניות והמפה תעלה).

במפת הגרפיטי ואמנות הרחוב של תל אביב תמצאו יותר מ-1,000 יצירות ברחבי העיר.


מיקרא:
איקונים שחורים
=  האמנים המרכזיים והמשפיעים ביותר בסצינת אמנות הרחוב בתל אביב.
לצד היצירה יופיע לינק בו תוכלו לראות את רוב היצירות של היוצר/ת כאן בבלוג.
איקונים כתומים = יצירות שלא תמיד ברור מי האמן, או אמנים שאני לא עוקב אחריהם.
איקונים כחולים = צילומי אווירה של אדריכלות ולוקיישנים בתל אביב.

חיפוש: ניתן לעשות חיפוש במפה לפי שם האומן/ית ולצפות בכל היצירות לפי תוצאות החיפוש.

מפת הגרפיטי ואמנות הרחוב של תל אביב נוצרה על ידי דרור הדדי, בלוגר בנושא אמנות רחוב וגרפיטי – www.drorhadadi.com
כל הזכויות על המפה והתמונות שייכות לדרור הדדי. אין להטמיע או לעשות שימוש אחר ללא אישור!

מגיעים לתל אביב? מתעניינים באמנות רחוב? הפוסט הזה תפור עליכם!

רחובות תל אביב הם כור היתוך אמנותי המורכב מקשת עצומה של סגנונות, טכניקות ומתודולוגיות. מגוון סוגי אומנות רחוב שבאים לידי ביטוי בדרכים שונות, לדוגמא: שירה ופואטיקה, צבע, אמנות, עיצוב ועוסקים בנושאים שונים כמו: הומור, עליבות החיים, פוליטיקה, מסרים חתרניים, צרכנות ועוד.

הצורך הכפייתי שלי לעסוק באומנות במרחב הציבורי, מהווה עבורי חוויה מאירה וחיובית להפליא. הידיעה שישנם קילומטרים של עיר שעדיין לא סרקתי היא כוח מניע מדהים. כתושב וכמעריץ של התרבות התל אביבית, אני מזמין אתכם לכם לנעול נעליים נוחות ולהתחיל לטייל בעיר המהממת הזאת. פקחו עיניים ובואו עם ראש פתוח לגלות ולהנות מאמנות עכשווית בועטת, מחתרתית ויצירתית.

תל אביב ממשיכה להיות מגדלור עבור אמנים הניזונים ותורמים לאנרגיה של העיר. יצירות גרפיטי בעיני הן מכתבי אהבה לעיר ואני מעריץ את האמנים שממשיכים לשאוף, לפעול ולעורר השראה.
אני מצדיע לממשיכים במאבק – לאלו שעוסקים בעיצוב פעיל של אחד המשאבים המשותפים לכולנו – המרחב הציבורי. גרפיטי היה ותמיד יהיה חלק שלא ניתן ולא רצוי להכחיש מהנוף הוויזואלי-עירוני המשתנה.

רשימת מתחמי הגרפיטי מסודרת כרונולוגית לפי התיעדוף שלי – יאללה בואו נתחיל לטייל.

מי אני...?


שמי דרור הדדי ומאז ומתמיד אהבתי ונמשכתי לגרפיטי – לשפה, לצבע, לחתרנות ולאמנות. האמנות האורבנית, המתקיימת במרחב הציבורי 24/7, מרתקת ושובה את ליבי.

גרפיטי, הוא כרטיס כניסה חינם לתערוכה גלובלית, שמשתנה כל הזמן, גדלה ומתפתחת. הגרפיטי יוצר ומניע דיאלוג אמנותי בין עובר האורח לאדריכלות ולחיים האורבניים. לפעמים הגרפיטי משבש, פוגע וחורט את נוכחותו על הקיר. לפעמים הוא מעיר את הקיר הציבורי לחיים, ומאפשר לנו הצצה צבעונית ומרגשת לתוך עולמו הפרטי של אמן הגרפיטי – ולעולמנו שלנו כצופים. בשני המקרים, נוצרים תקשורת ודיאלוג בלתי אמצעיים בין הצופה לבין המסר שהושאר עבורו על הקיר. הגרפיטי, בשל נוכחותו במרחב האורבני-ציבורי, מקיים איתנו דיאלוג על בסיס יומיומי, ומאפשר לנו לתקשר עם המרחב הקרוב לנו, המשמש תפאורה לסביבת המגורים והחיים שלנו במרחב העירוני.

תהנו!

פוסטים אחרונים

סטריפ Street Smart

בואו נדבר אמנות

מלאו פרטים ותוכלו להתעדכן בכל מה שמעניין