תמיד אהבתי ונמשכתי לגרפיטי – לשפה, לצבע, לחתרנות ולאמנות.
האמנות האורבנית, המתקיימת במרחב הציבורי 24/7, מרתקת ושובה את ליבי.
בעבודותיי האמנותיות והעיצוביות, אני מקבל השראה מהגרפיטי, ומקפיד לתת לו מקום של כבוד בתהליכי היצירה שלי. הבלוג הזה הוא סיכום המסעות, התובנות והחוויות שלי הקשורות לגרפיטי, בארץ ובעולם, ואני מזמין אותך למסע משותף.

גרפיטי, הוא כרטיס כניסה חינם לתערוכה גלובלית, שמשתנה כל הזמן, גדלה ומתפתחת. הגרפיטי יוצר ומניע דיאלוג אמנותי בין עובר האורח לאדריכלות ולחיים האורבניים. לפעמים הגרפיטי משבש, פוגע וחורט את נוכחותו על הקיר. לפעמים הוא מעיר את הקיר הציבורי לחיים, ומאפשר לנו הצצה צבעונית ומרגשת לתוך עולמו הפרטי של אמן הגרפיטי – ולעולמנו שלנו כצופים. בשני המקרים, נוצרים תקשורת ודיאלוג בלתי אמצעיים בין הצופה לבין המסר שהושאר עבורו על הקיר.

טכניקה, אסתטיקה, מסר (אישי/חברתי) ואורבניות – הם ארבעת הערכים שלדעתי נמצאים בבסיסו של כל גרפיטי. בבלוג שלפניכם, אני מנסה לפרק ולהרכיב את הערכים הללו, דרך הסברים, הדגמות, תובנות ומחשבות שלי אודות הגרפיטי שפגשתי לאורך השנים.

אמנות הרחוב והגרפיטי באים לידי ביטוי במספר טכניקות שונות ובניהן: Graffiti Tagging | Graffiti text | Graffiti Stencil | Graffiti Throw-Up | Graffiti Stickers

מעט עלי:
שמי דרור הדדי (מכונה גם DODO), ואני אמן ויוצר בתחומי האמנות האורבנית והגרפיטי.
אני הבעלים והמנהל של צוות הקריאטיב של EXPO, סטודיו לעיצוב גרפי המתמחה במיתוג ואסטרטגיה שיווקית. אחרי 20 שנה של עבודה יצירתית בעולם העיצוב הגרפי והפרסום הישראלי, אני שמח לחבר בבלוג הזה את שלוש אהבותיי: עיצוב, אמנות ואורבניות.
דרכן, אני מבקש לשקף קצת מעולמי למען האדרת האסטטיקה, העיצוב והארכיטקטורה,
ולתת כבוד ליוצרים וליצירה האורבנית בכלל ולגרפיטי בפרט.

תהנו!

סטריפ Street Smart

בואו נדבר אמנות

מלאו פרטים ותוכלו להתעדכן בכל מה שמעניין