דרור הדדי

תמיד אהבתי ונמשכתי לאמנות רחוב וגרפיטי – לשפה, לצבע, לחתרנות ולאמנות.
האמנות האורבנית, המתקיימת במרחב הציבורי 24/7, מרתקת ושובה את ליבי.

בבלוג זה תמצאו תוכן עשיר על סצינת אמנות הרחוב והגרפיטי בישראל ובעולם, פוסטים שעוסקים באמנים המרכזיים בישראל, מידע על הטכניקות הנהוגות באמנות אורבנית, טיפים ואלפי תמונות שאני צילמתי מהארץ ומהעולם. הבלוג מסכם את המסעות, התובנות והחוויות שלי הקשורות לגרפיטי ואני מזמין אותך למסע משותף של צילום, אמנות ודיאלוג חברתי.

גרפיטי (אמנות רחוב), הוא כרטיס כניסה חינם לתערוכה גלובלית, שמשתנה כל הזמן, גדלה ומתפתחת. הגרפיטי יוצר ומניע דיאלוג אמנותי בין עובר האורח לאדריכלות ולחיים האורבניים. לפעמים הגרפיטי משבש, פוגע וחורט את נוכחותו על הקיר. לפעמים הוא מעיר את הקיר הציבורי לחיים, ומאפשר לנו הצצה צבעונית ומרגשת לתוך עולמו הפרטי של אמן הגרפיטי – ולעולמנו שלנו כצופים. בשני המקרים, נוצרת תקשורת בלתי אמצעית בין הצופה לבין המסר שהושאר עבורו על הקיר.

טכניקה, אסתטיקה, מסר (אישי/חברתי) ואורבניות – הם ארבעת הערכים שלדעתי נמצאים בבסיסה של כל אמנות רחוב. הבלוג שלפניכם, מנסה לפרק ולהרכיב את הערכים הללו, דרך הסברים והדגמות, תובנות ומחשבות שלי אודות הגרפיטי שפגשתי בערים שונות בארץ ובעולם. אני מבקש דרך הבלוג להציג ולפאר את התשוקה העירונית שפועמת בליבו של אמן הרחוב, ודרכה – עוברת לצופים בעבודות.

מעט עלי:
שמי דרור הדדי, ואני אמן ויוצר בתחומי האמנות האורבנית.
אני הבעלים והמנהל של צוות הקריאטיב של EXPO, סטודיו לעיצוב גרפי המתמחה במיתוג ואסטרטגיה שיווקית. אחרי 20 שנים של עבודה יצירתית בעולם העיצוב הגרפי והפרסום הישראלי, אני שמח לחבר בבלוג הזה את שלוש אהבותיי: עיצוב, אמנות ואורבניות. דרכן,
אני מבקש לשקף קצת מעולמי למען האדרת האסטטיקה, העיצוב והארכיטקטורה, ולתת כבוד ליוצרים וליצירה האורבנית.

תהנו!

כל התמונות בבלוג צולמו ע”י דרור הדדי | כל הזכויות שמורות לדרור הדדי
הבלוג הוא חלק מקהילת החממה לבלוגים