ניצן מינץ – משוררת חזותית

אומנות רחוב, גרפיטי בישראל, גרפיטי בתל אביב, דרור הדדי Street Art, Graffiti in Israel, Graffiti in Tel Aviv, Dror Hadadi

המרחב הציבורי היווה עבורי השראה מאז ומתמיד. שוטטות יומיומית ברחובות העיר הניבה מסרים, רעיונות, מחשבות וכיוונים חדשים שלא התכוונתי ללכת דווקא בהם. ניצן מינץ שמגדירה את עצמה כמשוררת חזותית, פורסת את כנפיה על המרחב הציבורי ומספרת לנו סיפור בדרך ייחודית ושונה מכל הטכניקות האחרות. היא אמנם לא משוררת הגרפיטי היחידה (לא נשכח גם את דינה שגב, הלה שלג ועוד רבות אחרות) אבל יש משהו אחר במסר שהיא משאירה עבורנו על הקיר. האותיות הצפופות שכאילו מקשות על הקריאה, דווקא מעודדות לקרוא, כאילו הפוף על הפוך, דווקא מה ש"מעצבן" את העיין ולא קריא בקלות, הופך לאתגר מעניין ומבלי משים אתה מוצא את עצמך מול הטקסט, באמצע העיר, למרות הרעש ושאון הרחוב וקורא שירה.

אומנות רחוב, גרפיטי בניו יורק, גרפיטי במנהטן, דרור הדדי Street art, graffiti in New York, graffiti in Manhattan, Dror Hadadi

את היצירה העליונה (באנגלית) פגשתי בניו יורק והתרגשתי כאילו פגשתי חברה מהארץ. יצירותיה של ניצן מינץ עוסקות לרוב ברגשות ובקונפליקטים רגשיים אותם היא מנסחת בשירה. לצד העבודה שלה היתה העבודה של DEDE אמן גרפיטי ישראלי גם הוא ובן זוגה בשנים האחרונות. DEDE וניצן מינץ משתפים פעולה כבר שש שנים ואת יצירותיהם ניתן למצוא ברחבי העיר ובגלריות בארץ ובעולם.

אם מעניין אתכם לקרוא עוד על הזוג והעבודה המשותפת:
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3720126,00.html

אומנות רחוב, גרפיטי בניו יורק, גרפיטי במנהטן, דרור הדדי Street art, graffiti in New York, graffiti in Manhattan, Dror Hadadi

בשנים האחרונות ניצן מינץ יוצרת גם בסטודיו שלה ויצירותיה כמו של אמני גרפיטי רבים אחרים עוברות מן הרחוב אל חלל הגלריות הנחשבות בארץ ובעולם. את היצירה שלמטה צילמתי בגלריה Zemack Contemporary Art בכיכר המדינה בתל אביב.

אומנות רחוב, גרפיטי בישראל, גרפיטי בתל אביב, דרור הדדי Street Art, Graffiti in Israel, Graffiti in Tel Aviv, Dror Hadadi

מתוך האתר של ניצן מינץ:

"למרחב הציבורי תפקיד מרכזי בתהליך היצירה של מינץ, היות והוא מקור ההשראה המרכזי שלה. בתור ילידת תל אביב, ההתבגרות וההתפתחות האישיים שלה התרחשו על רקע של שינויים דרמטיים בנוף העירוני. בשיריה, מינץ מנסה להביע קשיים רגשיים, אישיים וקולקטיביים. לאחר מכן, היא מפתחת את שיריה ליצירות חזותיות. היא עושה שימוש בעיקר בשאריות מהמרחב הציבורי, חומרים תעשייתיים, צבע ושבלונות של אותיות. יצירותיה הגמורות מאפשרות חווית צפייה חדשנית היות לקשרים שהיא יוצרת בין טקסט, צורה וצבע. במקרה של יצירותיה במרחב הציבורי, מתווסף קונטקסט מקומי, היות ומינץ יוצרת מתוך כוונה ומודעות לעבר של המקום ולמצבו בהווה. כל אלה מעמיקים את המשמעויות והקשרים שנרקמים בין תוכן הטקסט, הקונטקסט הלוקאלי, והמרכיבים החזותיים של היצירה.

מינץ הציגה את עבודותיה בחללי תצוגה ואירועי אמנות שונים בעולם, ויצרה יצירות רבות ברחובותיהן של ערים רבות בעולם, בין השאר – ניו יורק, מיאמי, מונטריאול, לונדון, פריז, פראג, וינה, ברלין ועוד".

www.nitzanmintz.com

5/5

מי אני...?

תמיד אהבתי ונמשכתי לגרפיטי – לשפה,
לצבע, לחתרנות ולאמנות. האמנות האורבנית, המתקיימת במרחב הציבורי 24/7, מרתקת ושובה את ליבי.

גרפיטי, הוא כרטיס כניסה חינם לתערוכה גלובלית, שמשתנה כל הזמן, גדלה ומתפתחת. הגרפיטי יוצר ומניע דיאלוג אמנותי בין עובר האורח לאדריכלות ולחיים האורבניים. לפעמים הגרפיטי משבש, פוגע וחורט את נוכחותו על הקיר. לפעמים הוא מעיר את הקיר הציבורי לחיים, ומאפשר לנו הצצה צבעונית ומרגשת לתוך עולמו הפרטי של אמן הגרפיטי – ולעולמנו שלנו כצופים. בשני המקרים, נוצרים תקשורת ודיאלוג בלתי אמצעיים בין הצופה לבין המסר שהושאר עבורו על הקיר. הגרפיטי, בשל נוכחותו במרחב האורבני-ציבורי, מקיים איתנו דיאלוג על בסיס יומיומי, ומאפשר לנו לתקשר עם המרחב הקרוב לנו, המשמש תפאורה לסביבת המגורים והחיים שלנו במרחב העירוני.

תהנו!

פוסטים אחרונים